Niezbędne wyposażenie każdego zakładu pracy

Każdy zakład pracy musi przestrzegać przepisów BHP, by móc przechodzić niezbędne kontrole i zapewnić swoim pracownikom pożądane warunki. Przepisy BHP określają nie tylko zasady postępowania, ale także konieczne do posiadania przez zakład wyposażenie, w którym najważniejszą rolę pełnią apteczni zakładowe.

Apteczki stosowane w zakładach pracy dostępne są w różnych rodzajach. Głównie stosowane są mocno opakowane apteczki, które zamknięte są w metalowym pudełku. Dzięki temu można powiesić je na ścianie, a wzmocnione ścianki sprawiają, że znajdujące się w jej środku akcesoria nie ulegają zniszczeniu i mogą czekać na użycie przez długi czas. Metalowa apteczka przemysłowa pozwala na szybkie skorzystanie z zawartości, pod warunkiem odkręcenia nasady. Istnieją podobne apteczki, wykonane z tworzywa sztucznego, a także alternatywne, fluorescencyjne, łatwe do odnalezienia nawet w ciemnościach, a zatem idealne w trudnych warunkach pracy.

81288_Apteczka_Pierwszej_Pomocy

Łatwiejszą dostępność do sprzętów medycznych zapewniają apteczki plastikowe, albo w saszetkach. Ich zaletą jest niewielka waga, łatwość przenoszenia, poręczność i prostota w otwieraniu. Niemniej takie apteczki mają też swoje minusy – przede wszystkim należy regularnie dbać o stan znajdującego się w nich sprzętu medycznego, bowiem nie zapewniają aż tak pewnej ochrony.
Zestaw_Przeciw_Kleszczowy_1Tutaj dostępne są apteczki pierwszej pomoc

Zawartość apteczek pierwszej pomocy jest stała. Najważniejszą ich część stanowią bandaże i opatrunki, które mogą pomóc w podstawowym opatrzeniu ran i rozcięć, które są najczęściej spotykanymi urazami w zakładach pracy. Na wyposażeniu apteczek odnajdziemy także dodatkowe usztywnienia, bandaże elastyczne, idealne do wykorzystania w przypadku wszelkich skręceń, a także koc ratunkowy, specjalną chustę trójkątną i nożyce, które posłużą do wycinania odpowiednich fragmentów bandaży. W przypadku potrzeby skorzystać możemy ze specjalnego ustnika do sztucznego oddychania, po zapoznaniu się z instrukcją pierwszej pomocy.