Zadbaj o prawidłowe oznaczenie budynku, placu budowy czy magazynu

Znaki BHP to ustalony zestaw symboli informacyjnych, który zgodnie z prawem musi być zainstalowany w zakładach pracy oraz innych miejscach użyteczności publicznej. Ich zadaniem jest oznaczenie miejsc szczególnie ważnych dla prawidłowego funkcjonowania budynku, a także zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim ludziom, korzystającym z danej placówki. W Polsce zestaw znaków BHP został stworzony w latach 90, w oparciu o międzynarodowe standardy ISO. Spośród wszystkich dostępnych oznaczeń, możemy wyróżnić kilka kategorii:

– instalacja przeciwpożarowa oraz urządzenia gaśnicze.
– drogi oraz wyjścia ewakuacyjne.
– obszary szczególnie zagrożone pożarem.
– znaki ostrzegawcze.
– znaki informacyjne.
– znaki nakazu.

Przykładowe znaki:

Odpowiednie oznakowanie budynku jest niezbędnym wymogiem, aby budynek został dopuszczony do użytku. Istnieje szereg wytycznych, z którymi należy się zapoznać, aby w prawidłowy sposób rozmieścić wszelkie niezbędne oznaczenia. Jeżeli jednak budynek w okresie funkcjonowania nie będzie odpowiednio oznakowany, inspekcja nadzoru budowlanego może nałożyć grzywnę na właściciela danej placówki.

Jeśli szukają Państwo firmy, która zajmuje się sprzedażą znaków BHP, gorąco zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Od lat zajmujemy się dystrybucją tabliczek BHP, które spełniają wszelkie wymagane normy jakościowe. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno znaki przeznaczone do instalacji w miejscach pracy, jak i oznaczenia takie jak: nadleśnictwa, kąpieliska lub tereny prywatne. Nasze produkty są dostępne w wielu różnych rozmiarach i formatach. Dodatkowo, nasza firma prowadzi sprzedaż godeł państwowych, do użytkowania we wszelkich instytucjach państwowych. Z naszej oferty mogą korzystać osoby prywatne oraz zarządy wszelkich spółek lub gmin. Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą, zapraszamy do skontaktowania się z naszym działem obsługi klienta, którego dane znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Źródło: https://www.znaki24.pl/