Jakie obuwie kupić pracownikom na lato?

Praca w zakładach produkcyjnych, serwisach, warsztatach czy na budowach bywa latem szczególnie uciążliwa. Pracownicy niejednokrotnie muszą nosić ciężkie buty ochronne, które sprawiają, że są oni bardziej zmęczeni i pracują mniej wydajnie. Warto więc przemyśleć zakup sandałów roboczych dla pracowników, które sprawdzają się tak samo dobrze jak półbuty, ale są o wiele lżejsze i przewiewniejsze.

Sandały robocze równie dobrze chronią stopy pracowników przed złamaniami i stłuczeniami jak inne bardziej zabudowane buty ochronne do pracy. Mogą być one wyposażone w metalowe podnoski, które dodatkowo zabezpieczają palce stóp. Ponadto ich podeszwa jest gruba i elastyczna, co sprawia, że jest ona bardzo trwała, odporna na ścieranie, a także nierysująca powierzchni. Podeszwy sandałów roboczych mają także właściwości antyelektrostatyczne oraz umożliwiają absorbowanie energii w pięcie.

Latem sandały robocze podnoszą także komfort pracy, gdyż są wykonane z bydlęcej skórki, która przepuszcza powietrze i pozwala skórze stóp oddychać, chroniąc tym samym przed nadmiernym poceniem, otarciami naskórka i ranami. Warto zaznaczyć, że sandały do pracy posiadają także wkładki, które cechują się wysoką higroskopijnością. Niektóre modele sandałów roboczych umożliwiają również odpięcie paska na pięcie i przekształcenie butów w klapki z zakrytymi palcami.

 

Letnie sandały do pracy posiadają zazwyczaj zapięcia na rzepy, które ułatwiają dopasowanie ich do stopy lub poluzowanie ich w przypadku wystąpienia opuchlizny stóp, która często dokucza pracownikom w upalne dni. Dodatkowe perforacje w sandałach sprawiają także, że stopa jest lepiej chłodzona. Warto więc pamiętać, że w ciepłe dni pracownicy nie muszą zakładać ciężkiego obuwia ochronnego – z powodzeniem można zastąpić je lekkimi sandałami, które są równie bezpieczne jak półbuty..

Źródło: